Jak si užít nordic walking na Křivoklátsku

Nordic walking na KřivoklátskuJak si užít dovolenou v Čechách? Jednoduše. Zamiřte na kteroukoliv světovou stranu, protože všude je krásně. Jako třeba na Křivoklátsku, kde můžete vyzkoušet severskou chůzi s holemi.

  • Lesnaté Křivoklátsko bude od roku 2011 národním parkem. A není divu. Turisté zde obdivují především panenskou přírodu, romantickou řeku Berounku, majestátní hrad Křivoklát nebo hrad Krakovec. Lesnatý kraj Oty Pavla však nabízí i ideální podmínky pro nordic walking.
  • Křivoklátsko zřídilo celkem tři vycházkové okruhy pro nordic walking. Všechny trasy začínají u hradu Křivoklát. A jaký je tu terén? Jedná se převážně o vrstevnicové stezky, některé s prudkým klesáním a stoupáním. Stezky splňují všechny podmínky pro zvládnutí techniky chůze s holemi.
  • SOKOLÍ nordic walking trasa. Pěší vycházková stezka (značení žluté psaníčko), předností je ideální profil, vhodná pro začátečníky. Cesta vás povede kolem pomníku Karla Egona II z Fürstenberka, dále přes vyhlídku Paraplíčko až do místní části Křivoklátu zvané Sokolí, poté již ke kostelu sv. Petra zpět k hradu Křivoklát. Celý okruh měří 4 km.
  • BEDNÁŘSKÁ nordic walking trasa. Stezka vede od hradu Křivoklát údolím Rakovnického potoka (modré značení). Terén vede většinou po vrstevnici s prudším klesáním do údolí. V závěru nastoupíte na prudce stoupající serpentinovou pěšinu, která vás opět dovede ke hradu. Celý okruh měří 3 km.
  • LEONTÝNINA nordic walking trasa. Od hradu Křivoklát (červené značení) se vydáte na naučnou stezku, která vede přírodní rezervací Brdatka. Návštěvníky potěší krásné výhledy na kaňon řeky Berounky. U lesního učiliště Písky červená značka odbočuje přes nový lesní rekreační areál a informační středisko Lesů ČR zpět ke Křivoklátu. Celý okruh měří 8 km.
  • Pokud jste v nordic walking úplnými začátečníky jistě oceníte profesionální instruktory, kteří zajistí základní kurz nordic walking a tématické vycházky. Kurzy jsou pořádány jak pro individuální zájemce, tak i skupiny. Další informace o kurzech a stezkách najdete na www.krivoklatsko.cz .

Napsat komentář