Jaké potraviny jíst proti rakovině?

Jaké potraviny jíst proti rakovině?Rakovina patří mezi častou příčinu úmrtí. Může být způsobena různými faktory – dědičností, stresem, kouřením, životním prostředím a až ze třetiny nesprávným stravováním. Nečekejte, že když budete konzumovat níže uvedené potraviny, budete stoprocentně chráněni před vznikem rakoviny. Díky určitým potravinám však můžete riziko rakoviny výrazně snížit, a to až o třetinu. Nemusíte se přitom nijak zvlášť omezovat a dokonce si ještě pochutnáte!

Lidské tělo tvoří asi 60 bilionů buněk, přičemž každý z nás má v sobě zhruba 200 tisíc rakovinných buněk. Za normálních okolností si s rakovinnými zárodky náš organismus automaticky poradí. Nebezpečí hrozí, když je ochranný systém oslaben stresem, dlouhodobým špatným životním stylem, duševní zátěží atp.

Strava, která působí preventivně proti vláknině, obsahuje vysoké množství vlákniny, každodenní dávku ovoce a zeleniny a relativně nízké množství živočišných tuků.

Jablka

Zřejmě už jsme slyšeli o tom, že jedno jablko denně údajně ochrání před rakovinou. Něco na tom rčení asi bude, protože podle vědců jablka skutečně snižují riziko vzniku rakoviny. Nejdůležitější částí je přitom slupka, která obsahuje triterpenoidy a právě ty dokáží likvidovat rakovinné buňky.

Česnek, cibule

Uplatňují se zejména v prevenci rakoviny jícnu, žaludku a tlustého střeva, a to díky tomu, že zastavují růst rakovinných buněk.

Košťáloviny – brokolice, kapusta, květák, hlávkové zelí

Jsou v nich obsaženy látky, které zabraňují rozvoji rakoviny a chrání zdravé buňky před těmi rakovinnými. Doporučuje se konzumace v syrovém stavu, anebo po úpravě v páře.

Špenát

Obsahuje vlákninu, látky s protirakovinnými účinky, beta-karoten a lutein. Podobně jako u košťálovin se doporučuje konzumace v syrovém stavu, anebo ho jen lehce povařit.

Celer

Celer působí proti karcinogenům (způsobeným zejména kouřením) a má mnoho protirakovinných látek.

Čokoláda

Čokoláda s obsahem kakaa nejméně 70 % je bohatá na polyfenoly – antioxidanty působící proti rakovině. Polyfenoly mají i řadu jiných blahodárných účinků na tělo (regulují trávení, zlepšují náladu,…).

Luštěniny, rýže, sója, hrách, fazole, čočka

Obsahují významnou látku inositol, která předchází rakovině střev, prsu, prostaty a vůbec všem nádorovým nemocem.

Mořské ryby, losos

V mořských rybách jsou přítomny omega3 mastné kyseliny, které chrání před rakovinou tlustého střeva. Omega3 mastné kyseliny najdeme i ve lněných semínkách.

Losos je bohatý na antioxidanty, vitamin E a selen – tyto látky zlikvidují volné radikály dřív, než stačí poškodit buňky v těle, a tím způsobit rakovinu či jiné onemocnění.

Citrusové plody, kiwi

Kiwi se dle tradiční čínské medicíny předepisuje k léčení rakoviny žaludku a prsu. Je také bohaté na vitamínu C, který účinně zabraňuje nemocem. Stejně působí i citrusy (pomeranče, citrony, pomela, grapefruity).

Žen – šen

V žen – šenu je přítomna látka prositol, která má protirakovinné účinky u metastáz do lymfatických uzlin. Žen – šen rovněž zvyšuje imunitu u pacientů, u nichž už rakovina propukla a také pomáhá při rekonvalescenci pro radiologické terapii.

Olivy a olivový olej

Jsou plné antioxidantů, které působí proti nebezpečným volným radikálům. Olivový olej je navíc cenným zdrojem nenasycených mastných kyselin, jež pomáhají likvidovat rakovinové buňky a potlačují zhoubné bujení.

Zelený čaj

Zelený čaj je významným zdrojem flavonoidu katechinu, který má 20krát vyšší antioxidační schopnost než vitamin C a pomáhá tak zastavit poškozování buněk. Zelený čaj působí proti vzniku rakoviny kůže, prsu, plic a tlustého střeva.

Kurkuma

Kurkuma disponuje silnými protirakovinovými účinky. Hlavní složkou kurkumy je kurkumin – ten je prospěšný jak při prevenci, tak při léčbě rakoviny. Zabraňuje růstu nádorových buněk a brání tvorbě cév, které nádor vyživují.

Rajčata, paprika, meloun, papája

Kdybychom se zeptali, co mají vyjmenované potraviny společné, odpověď by zněla látku lykopen, která chrání organismus před rakovinou a je desetkrát účinnější při ochraně buněk než beta-karoten obsažený v mrkvi. Představuje ochranu hlavně pro plíce, děložní sliznici, prostatu a žaludek.

Víno

Víno obsahuje polyfenoly, které mají významný protirakovinový účinek. Doporučuje se denně jedna až dvě skleničky. Snížíte tím nejen riziko vzniku rakoviny, ale i jiných zdravotních problémů.

Napsat komentář