Sladká masáž celého těla

Sladká masáž celého tělaWellness je jedním z moderních trendů, který se postupně stal nedílnou součástí života všech, kterým záleží na tom, jak se cítí. Jaké novinky se v této oblasti nabízí?

Právě v letním období je nejlepší čas na odbourávání stresu, redukování tělesné váhy či relaxování. Vylepšit si zdraví, duševní i fyzickou pohodu, nemusíte jen pohybem a dřinou v posilovně. Zejména masáže pomáhají při únavě organismu, bolestech hlavy, každodenním stresu a k dalšímu uvolnění těla i duše. Tělo totiž k dosažení harmonie těla, duše a mysli potřebuje i trochu pohladit.

Čokoládová masáž

Vítejte ve světě luxusní péče. Horká čokoládová masáž je totiž ve většině relaxačních centrech perlou mezi zkrášlujícími procedurami. Výjimečnost čokolády je známá již tisíce let. Už dříve se vědělo, že obsahuje mnoho užitečných prvků pro lidský organismus a dodává tělu pocit dobré nálady a omlazení pokožky. Například zabraňuje pronikání volných radikálů a aktivuje látkovou výměnu. Proto tělo díky čokoládové masáži vstřebává přes pokožku vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxidanty. Čokoláda navíc dokáže v mozku uvolnit endorfiny a serotonin – tzv. hormony štěstí. „Má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek. A tak je procedura výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, celulitidy a uvolnění ztuhlých svalů,“ doporučuje rehabilitační asistentka a masérka Dana Hallová. Po čokoládové masáži se člověk cítí svěže a uvolněně. Vůně čokolády je jen třešničkou na dortu.

Kde najdete:

Mandala Spa – Praha 6, Dejvice – www.mandala-spa.cz
Zlatá rybka – Praha, Liberec, Brno, Olomouc – www.zlatarybka.cz

Medová masáž

Nejen čokoláda, ale i med obsahuje důležité minerály a stopové prvky. Navíc tělo dokáže tyto látky přes kůži absorbovat a tím detoxikovat organismus. Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom doslova „vyplavou“ na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. „Med zlikviduje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány,“ popisuje Dana Hallová. Medová masáž se zvlášť osvědčila při potížích krevního oběhu, onemocněních svalů a kloubů, plísňových nemocí pokožky či při chronické rýmě.

Kde najdete:

Relaxační studio Eywa – Brno – www.eywarelax.cz
Lázeňský salon – Jihlava – www.lazenskysalon.cz

Parní bylinná lázeň

Regenerační procedura, která v sobě spojuje očistné účinky páry s léčivými účinky bylin, je založena na principech známých už starým Slovanům. Nepleťme si parní bylinnou lázeň se saunou. V obou případech jde sice o zahřívání těla teplou párou, ale lázeň, jejímž srdcem je velká dřevěná káď, máme vždy jen pro sebe. Pára s bylinnými výtažky působí na tělo blahodárně – začnou se otevírat kožní póry a bylinné složky postupně pronikají do organismu skrz kůži. Zlepší se nejen proces okysličení tkání a orgánů, ale dojde především k mohutnému uvolnění toxinů a jejich intenzivnímu vylučování z těla. Po páře následuje relaxační masáž, kdy se do těla dostávají další léčivé látky, tentokrát z bylinných olejů. Bylinky a pára zkrátka udělají dobře nejen tělu, ale dokážou pohladit i po duši.

Kde najdete:

Centrum masáží Mandarinka – Praha 2 – www.zadabezbolesti.cz
Bylinné lázničky Vikštejn – Vítkov – www.vikstejn.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář